Wish Car Rental

Araç Kiralama Koşulları

Araç Kiralama Koşulları

KULLANICI BİLGİSİ
Kiralama yapacak kişiye ait uçak bileti ibraz etmek zorunludur. Uçuş kartı olmayan/ibraz edemeyen misafirler hizmet alamazlar.
Uçuş kartı ibrazından sonra ana kullanıcı ve varsa ek sürücü için findeks (Kredi Risk Raporu) sorgulaması yapılmaktadır.
Sorgulama işlemleri rezervasyon tarihi ve saati esnasında müşterinin ibraz ettiği T.C. Kimlik numarası ve şahsına ait telefon numarasına gönderilen SMS sonucunda cevaplayacak olduğu "ONAY BOŞLUK DOGUM YILI"  sorgusundan sonra "http://isube.findeks.com"  ticari sorgulama ekranından yazılım sistemimize gelen olumlu/olumsuz raporuna göre belirlenmektedir. Findeks sorgulamasının ardından alınan "olumsuz rapor"  durumunda araç çıkışı sağlanamayacaktır.  "Olumlu rapor" alınması durumunda kiralama işlemlerine devam edilmektedir.

 

Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmeyen üçüncü kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Araç kullanıcı sayısını arttırabilmek için şubelerimizden, “Ek Sürücü” hizmeti satın alabilirsiniz. Bir araç için en fazla 2 adet ek sürücü tanımlanabilir. Araç gruplarında belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı koşulları dâhilinde kiralama yapılabilmektedir. Bu koşulların sağlanamaması durumunda “Genç Sürücü” hizmet paketi satın alarak bu paket içeriğindeki limitler dâhilinde kiralama yapabilirsiniz. Genç sürücü hizmet paketi “Maksimum Güvence” hizmetini de içermektedir. Ek Sürücü ve Genç Sürücü Hizmet ücretlerini rezervasyon merkezimiz ve şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Rezervasyonunu yapmış olduğunuz araç, ofislerimizde sizlere bilgi verilerek, Kredi Kayıt Bürosu’nun Findeks uygulaması ile kredi notunuzun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 3 ila 5 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

KİRALAMA SÜRESİ

Araçlarımız, günlük olarak en az 24 saat, aylık olarak ise 30 gün üzerinden kiralanabilmektedir.

Araçların iadesinde yaşanan gecikmelerde, sadece 59 dakikaya kadar opsiyon uygulanır.

GÜVENCELER

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. Wish bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinizde ve/veya rezervasyon konfirmasyonunuzda yer almaktadır.

Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.

Güvence paketi, Rezervasyonunuzun alış saatinden önce talep edildiği taktirde, ücret kesintisi olmadan iptal edilmesine olanak sağlar. Ayrıca aracı rezervasyon bitiş tarihinden önce iade ederseniz, yeniden hesaplanan kiralama ücreti sonrasındaki fazla tahsilat tarafınıza iade edilecektir.

Genç Sürücü Paketi, Araç Kiralamanız için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ve ehliyet süresi koşuluna uyularak orta ve üst sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralanabilmektedir.(Genç Sürücü Paketinde Tam Kaza Güvencesi yaptırmak zorunludur.)

 

Mini Hasar Güvencesi, araç grubuna göre değişkenlik gösteren belirlenmiş bedele kadar oluşan maddi hasarları (lastik, cam, far hasarları hariç olmak üzere) müşteri yazılı beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın kapsamaktadır. Mini hasar Güvencesi'nin belirlediği bedelin üzerinde olan hasarlarda, müşteri tüm hasar bedelinden sorumludur.

Premium Hasar Güvencesi, belirlenen araç gruplarında sınırsız ihtiyarı mali mesuliyet güvencesı, muafiyetli kasko ve lastik, cam ve farlar da oluşan maddi hasarlarıda kapsamaktadır.

-  Araçtaki standart güvencenin kapsamadığı lastik, cam ve farlara verilen hasar maliyeti sorumluluğu, Mini Hasar ve Tam Kaza Güvencesi ile güvence altına alınmaktadır.

-  İhtiyari mali mesuliyet güvencesı, zorunlu mali mesuliyet güvencesına ilave olarak, üçüncü şahıslara karşı maksimum 1.000.000 tl tutarında güvence sağlar.

ONLİNE ÖN ÖDEMELİ REZERVASYON VE KİRALAMA

Online Ön Ödeme/Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi ve seçtiğiniz ek hizmetleri online olarak, hemen ödeyebileceğinizi belirtir. Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişi adına kiralama yapılır.

3D güvenlik gereği internetten ödeme esnasında kart sahibi ve rezervasyon sahibinin aynı kişi olması zorunlu olmayıp, kiralama esnasında rezervasyon sahibinin mutlaka kendisine ait bir kredi kartı ibraz edebiliyor ve depozito işleminin gerçekleşiyor olması gereklidir.

Ön ödeme seçeneği ile rezervasyon yapılan araç kiralama bedeli ve seçtiğiniz ek ürün ve güvence paketlerine ait toplam tutar rezervasyon aşamasında tahsil edilecektir.

Ön ödemeli rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.

Ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen sürenin üzerine çıkması durumunda oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günleri liste fiyatları üzerinden %20 indirim uygulanarak tahsil edilir.

Ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın rezervasyon iade bitiş tarihinden erken iade edilmesi durumunda müşterilerimizin kullanılmayan günlerinin iadesi yapılmamaktadır.

Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 12 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Wish tarafından iade edilecektir.

Ön Ödemeli rezervasyon kiralama başlangıç saatine 12 saatten daha az bir süre kalmış ise aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır.

1-3 günlük rezervasyonlarda 1 günlük kesinti uygulanır.

4-7 günlük rezervasyonlarda 2 günlük kesinti uygulanır.

8 gün ve üzeri rezervasyonlarda % 20 kesinti uygulanır.

Ön Ödemeli rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iadesi ücret iade yapılmayacaktır.

Ön Ödemeli Rezervasyonların iade süreci bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3 ila 5 iş günü arasında değişmektedir.

Ön Ödemeli Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilmeyecek olup, yukarıdaki iade şartları geçerlidir.

Depozito için ödeme şekli sadece şahsi kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.

Kiralama türü ve araç grubuna göre değişen depozito tutarının şahsa ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.

Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit uygunluğunun olması gerekmektedir.

Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını ve ek sürücü var ise ek sürücünün kendi adına düzenlenmiş kredi kartını Wish ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.

Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankalara ait 1 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir. Premium araç gruplarında 2 farklı kredi kartı ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ehliyetlerin üzerindeki yazıların okunaklı ve ehliyetin yıpranmamış olması gerekmektedir. (Yenilenmiş ve çipli olması gerekmektedir.)

Ehliyette T.C. Kimlik numarası yazmaması halinde T.C. Kimlik ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etmeleri gerekmektedir.

Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların "uluslararası sürücü belgesi" ibraz etmeleri gerekmektedir.