Wish Car Rental

Aracı nereden alacaksınız?

Ne zaman alacaksınız?

 

Ne zaman bırakacaksınız?

 
KİRALA

İĞNEADA GEZİ ROTASI

İĞNEADA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER VE GEZİ ÖNERİLERİNİ WİSH CAR RENTAL SİZİN İÇİN HAZIRLADI.

 

Trakya'nın incisi olarak da bilinen İğneada, İstanbul’dan yaklaşık 250 km uzaklıkta bulunur. Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde bulunur ve şehir merkezine yaklaşık 100 km mesafededir. Hafta sonunuzu dolu dolu geçirebileceğiniz birçok ekstrem sporları yapabilme imkanı sunabilen İğneada’ya Wish Car Rental İstanbul Havalimanı Şubesinden Uygun fiyatla günlük araç kiraya bilirsiniz.

 

Nasıl bir araç kiralayarak İğne adayı gezebilirim?

 

Wish Car Rental İstanbul Havalimanın dan uygun fiyatlarla günlük kiralaya bileceğiniz araç önerileri sırasıyla şu şekildedir.

  • Kalabalık bir aileniz varsa, geniş bir araç olsun, rahatıma düşkünüm ve ekonomik ’de olsun istiyorsanız filomuzdan Ford Courier, Fiat Doblo, Dacia Sandero, Peugeot Rifter, Volkswagen Caddy araçlarını rahatlıkla tercih edebilirisiniz.

  • Gezilerim sırasında ve günlük araç kiralamalarımda konforumdan ve lüksümden ödün vermem derseniz eğer sizin için de önerilerimiz sırasıyla Jeep Renegade, Dacia Duster 4X4, Opel Mokka, Mitsubishi L-200, Audi A4 Limousine, Bmw 3.20i ED araçlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

  • Aileniz ile kamp yapmak istiyorsanız, Wish Car Rental Çadırlı araçları tam size göre

SUV modellerden istediğinizi uygun fiyatlarla kiralaya bilir, İğneada’nın doğasında mutlu bir gün geçirebilirsiniz.

 

İğneada görülmesi gereken yerler?

 

1- İğneada Longoz Ormanı Mili Parkı

Longoz Derelerin denizlere doğru akarak taşıdığı kumlardan, set oluşturup birikmesinden dolayı oluşan ekosistemdir.

 

2-Bulanık Dere Longozu

İğneadanın en büyük longozu olan Bulanık Dere longozu Hamdibey Köyü köyü tarafından başlayıp sırasıyla Demirköy,  Dolapdere ve Üç Dere taraflarında Bıçıkdere ile  birleşir.

Birkaç dere ile daha birşetikten sonra longozun içine akarak karedenize dökülür.

 

3-Saka Gölü Longozu

Denize en yakın olan Saka gölü longozunun büyük bir bölümü sazlıklarla çevrilidir. Çevresinde doğa yürüyüşleri oldukça meşhurdur.

 

4- Hamam Gölü Longozu

Kumsala 1200 metre uzaklıkta yer alan Hamam gölü longozu, yaz aylarında en görülen göldür.

 

İğneada Nasıl Etkinlikler Yapabiliriz?

İğneada denilince özellikle sosyal medyada’da en çok bilinen tabiki Mert Gölünde Kano turudur. Diğer etkinliklerde sırasıyla ATV tur, 8.5 KM ‘lik uzun Doğa Yürüyüşü, At binme, Rüzgar Sörfü ve Balık tutma etkinlikleridir.

 

ATV Turu için öneriler!

4X4 araçlarla Mert gölünün çevresinde 1 saati aşan inanılmaz bir parkur. Ormanın derinliklerinde doğal engelleri aşmaya çalışacağınız, kimi zaman zorlu geçişler, çamurlar, kum ve dere geçişleri gibi zorlu ama bir o kadar da keyifli bir rota sizleri çamura saplanabileceğiniz inanılmaz bir deneğim.

 

Kano Turu için önerileri!

İğneada’ya gidip de kano turu yapmadan dönerseniz çok şey kaçırmış olursunuz. Longoz ormanı derinliklerinde yaklaşık 1 saat kürek çekmek size çok iyi gelecektir. Hafta Sonları yoğun olması nedeniyle 2-3 Gün önceden rezervasyon yapmanız da fayda var.

Yılın belli dönemlerinde yapılan kano turu, kuşların üreme dönemi olan ilkbaharda maalesef yapılamamaktadır.

 

Trekking Turu Öneriler!

İğneada’ daki en uzun soluklu tur, Trekking turu diye biliriz. Yaklaşık 8,5 km’ lik inanılmaz bir yolculuk sizleri bekliyor. Rehber eşliğinde de ki bu yürüyüşe ister yakın arkadaşlarınız ile isterseniz tur ile katıla bilirisiniz.

#