Wish Car Rental

Aracı nereden alacaksınız?

Ne zaman alacaksınız?

 

Ne zaman bırakacaksınız?

 
KİRALA

İstanbul Ayasofya Camii

 

İstanbul Araç Kiralama

 

Marmara kıyısının gözdesi olan aynı zamanda muhteşem bir Boğaziçi manzarasına sahip olan İstanbul, kısa bir ziyaretten daha fazlasına layık olmaktadır. İstanbul araç kiralama fırsatı ile bu kültürel zenginliği sevdiklerinizle kolayca tadabilirsiniz. Vergi, bakım, sigorta ve hasar gibi durumlara maruz kalmayacak son derece kullanışlı bir sürüşün keyfini çıkarın!

İstanbul, neredeyse 16 yüzyıl boyunca tüm evrenin en mühim şehirlerinden biri olmuştur. Bundan kaynaklı birçok kültüre ve medeniyete kapılarını açmıştır. Kapılarını açtığı medeniyetlerin izlerini taşıyan İstanbul’da birçok tarihi eser ve tatil yeri bulunmaktadır. İstanbul araç kiralama sayesinde gezebileceğiniz noktalar arasında saraylar, camiler, müzeler, parklar, bahçeler ve adalar gibi birçok konum bulunmaktadır. Bu konumlardan en mühimi olan Ayasofya hakkında bilgi vermek ve İstanbul araç kiralama sayesinde Ayasofya’ya nasıl gideceğinize rehber olmak için aşağıdaki bilgileri sizin için derledik.

 

İstanbul Ayasofya

 

İstanbul’da gidebileceğiniz yerler arasında ilk sırada olabilecek Ayasofya kesinlikle görülmeyi hakkedecek bir katedraldir. Doğu Roma İmparatoru Konstantious’un 360 senesinde yapımını başlattığı Ayasofya, geçmişte Megale Ekklesia ismiyle bilinmektedir. Ayasofya’nın yapımı iki mimar tarafından sürdürülüp, 5 ila 10 ay arası bir zaman dilimi içerisinde tamamlanmıştır. Böylece en kısa zamanda inşası tamamlanan katedral olarak anılmıştır.

5. yüzyılda ismi Hagia Sophia olarak değiştirilmiş ve 1453 senesinde İstanbul fethedildiği zaman bir camiye dönüşmüştür. Böylece Mimar Sinan’ın da eşliği ile 1935 senesinde müze olup, 2020 yılında ibadete yeniden açılmıştır. Ziyaret zamanları ise pazartesi günleri hariç yaz mevsiminde 09:00- 19:00 arasında, kış mevsimi ise 09:00-17:00 arasında olmaktadır.

Ayasofya’ya Gidiş Rehberi

Ayasofya, İstanbul’un merkezi konumunda yer almasının yanı sıra istenilen her çeşit araç ile ulaşım sağlanabilecek kolaylıktadır. Ayasofya’ya gidebilmek için Eminönü’ne varmanız gerekmektedir. Alternatif olarak Nuruosmaniye ya da Kumkapı taraflarından da Ayasofya’ya gitmek mümkündür. Ayasofya’nın yakınında bulunan Sultan Ahmet Camii ve Topkapı Sarayı Müzesi sizlere yardımcı olacaktır. Wish Car Rental aracılığı ile İstanbul üzerinde kiraladığınız aracınız ile konum açarak her yere ulaşabilirsiniz.

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler Listesi

 

İstanbul rent a car, tüm ihtiyaçlarınız için Wish Car Rental ofisinde sizi bekliyor. Aynı zamanda sayfamızdan da kolaylıkla bize ulaşabilir ve gezebileceğiniz yerlerin rehberini okuyabilirsiniz. Son olarak sizler için İstanbul’da gezilecek yerler listesi oluşturmak istedik. Hadi gelin beraber bakalım.

 1. 1. Ayasofya
 2. 2. Topkapı Sarayı
 3. 3. Sultanahmet Meydanı
 4. 4. Sultanahmet Camii
 5. 5. Yerebatan Sarnıcı
 6. 6. Kapalı Çarşı
 7. 7. Galata Kulesi
 8. 8. Kız Kulesi
 9. 9. Taksim Meydanı
 10. 10. İstiklal Caddesi
 11. 11. Süleymaniye Camii

 

İstanbul araç kiralama olanağınız ile basit bir şekilde rotanızı oluşturabilir ve beraber seyahat edebileceğiniz güvenilir aracı seçebilirsiniz. Konforlu ve güzel bir tatil dileriz. Wish Car Rental aracılığı ile kiraladığınız araçla İstanbul’un her rotasına kolaylıkla gidebilirsiniz. Rotanızı oluştururken, size eşlik edecek olan rahat ve güvenilir aracınızı seçmek için hemen şimdi araç kiralama sayfamızı inceleyerek kiralamak istediğiniz araca karar verebilir ve seyahatinize konfor katabilirsiniz.

 

#